مجوز واردات به عمان | واردات چه کالاهایی به عمان نیاز به مجوز دارد؟

منتشر شده توسط نویسنده سایت
دسته بندی

در صورت داشتن سوال از هزینه ارسال کالا به عمان و حمل بار به عمان ، صادرات به عمان، ترخیص در عمان ، حمل دریایی به عمان ، صادرات محصول به عمان ، حواله پول به عمان ، ارسال پول به عمان مجوز واردات به عمان با ما در ارتباط باشید.

به منظور تسریع جریان کالا و ارتقاء سطح بنادر و فرودگاهها، عمان با پیاده سازی سیستم بیان، اسناد ترخیص کالا از گمرک را ساده کرده است. در راستای ابتکارات تحول دیجیتالی استراتژی ملی لجستیک، اداره کل گمرک به سمت یک زنجیره تامین بدون کاغذ حرکت می کند و سفارشات تحویل الکترونیکی و محموله الکترونیکی را معرفی می کند. عمان توافقنامه ارزش گذاری گمرکی را اجرا کرد و در تلاش است تا سیستم های ارزیابی گمرکی خود را بیشتر توسعه دهد.

برخی از کالاها قطعا به مجوز نیاز دارند (مانند الکل ، سلاح گرم ، دارو و مواد منفجره). مقامات ممکن است واردات انواع رسانه ها را برای سانسور بررسی کنند. وزارت میراث و فرهنگ ممکن است مطالب حساس اخلاقی یا سیاسی را از ویدیوهای وارداتی رد یا حذف کند.

کالاها و تجهیزات پزشکی: چه واردات و چه صادرات آن نیاز به مجوز از وزارت بهداشت عمان دارد.

حیوانات خانگی: باید با مجوز واردات از وزارت کشاورزی و شیلات همراه باشد. و گواهی بهداشت دولتی تأیید شده توسط کشور مبدا موجود باشد.

گوشت و فرآورده های گوشتی: گواهی ذبح اسلامی لازم است.

مواد شیمیایی: اداره محیط زیست عمان هشدار داد که واردات، صادرات، حمل و نقل و نگهداری هرگونه ماده شیمیایی ممنوع است مگر اینکه مطابق با مشخصات مصوب کشور عمان بسته بندی شود.
“در همه موارد، کاربر موظف است مواد زائد شیمیایی ، ظروف خالی و .. را با هزینه شخصی و تحت نظارت مراجع مربوطه و مطابق با مقررات موجود دفع کند”

هرگونه تخلف از این قانون مجازات حبس به مدت سه سال و جزای نقدی 5.000 ریال عمان خواهد داشت که با تکرار تخلف دو برابر می شود. “

وزارت اطلاعات واردات مجلات و نسخه های روزنامه را به تأخیر می اندازد یا ممنوع می کند. در عمل ، تأثیر این سانسور بر مطالب غیر پورنوگرافی معمولاً کمتر است. مقامات واردات محصولات گوشت خوک و مشروبات الکلی را محدود می کنند. عمان عموماً از تحریم واردات کشور اسرائیل از سوی اتحادیه عرب تبعیت نمی کند.

عمان قوانین GCC در مورد قرنطینه دامپزشکی و قرنطینه گیاهی را از سال 2004 اجرا کرده است. بخش قرنطینه وزارت کشاورزی و ثروت شیلات عمان، واردات ، صادرات و تولید داخلی گیاهان و حیوانات را بررسی می کند. وزارت کشاورزی همچنین گواهینامه های بهداشتی (SPS) را برای همه محصولات کشاورزی قبل از صادرات آنها بررسی و صادر می کند. این وزارت برای واردات بذر، گیاهان و محصولات گیاهی به گواهینامه SPS و اجازه قبلی از اداره کل توسعه کشاورزی نیاز دارد.

مقامات گمرکی برای واردات حیوانات زنده از همه کشورها به گواهی سلامت و اجازه قبلی از (DGAW) نیاز دارند. DGAW واردات مواد غذایی با منشاء حیوانی ، از جمله شیر و فرآورده های شیر را بررسی می کند تا از عاری بودن آنها از آلودگی اطمینان حاصل کند و باید دارای گواهی مبنی بر عاری بودن اشعه و دیوکسین باشد.

برای حل اختلافات مربوط به ارزش گذاری و طبقه بندی گمرکی عمان، کاربر می تواند به اداره کل گمرک، سپس به بازرس کل پلیس و گمرک، سپس به وزارت دارایی و در نهایت، به دادگاه داوری عمان مراجعه کند.

دیدگاهتان را بنویسید