آدرس شرکت

شیراز، عفیف آباد

07136293812

شنبه تا پنجشنبه 8 الی 15

آیین‌نامه واردات خودروهای نو ابلاغ شد

آیین‌نامه واردات خودروهای نو ابلاغ شد

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه ۱۰ دی ماه هیأت وزیران در خصوص آیین نامه واردات خودروهای نو بر اساس ماده ۴ قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب ۱۴۰۰ مجلس را به دستگاه های مربوطه شامل وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و امور خارجه، سازمان های برنامه و بودجه کشور و ملی استاندارد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ کرد.

بر اساس این آیین نامه، کارگروهی با عضویت وزیر صمت (رئیس کارگروه) و اقتصاد و رؤسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه بنا به ضرورت و بر اساس نیازسنجی بازار خودروی کشور سقف سالانه واردات خودرو را تعیین می کنند.

وزرای عضو این کارگروه با موافقت بانک مرکزی مسئول ابلاغ مصوبات این کارگروه خواهند بود. ضمن اینکه سالانه درصدی از ارز مورد نظر برای واردات خودروهای نو به مناطق آزاد تخصیص می یابد.

ارز در نظر گرفته شده برای واردات خودورهای نو از محل ارز بازگشت از صادرات و سرمایه گذاری خارجی با اولویت حمل و نقل عمومی و همچنین سایر منابع مورد تأیید بانک مرکزی است.

ورود و ترخیص خودروهای نو بدون داشتن ثبت سفارش و نیز بدون تعیین منشأ ارز تخصیصی ممنوع بوده و در حکم قاچاق است و اگر پس از ورود این خودروها، ثبت سفارش صادر شود، فاقد اعتبار است.

ملاک نو بودن خودروهای کارکرده کمتر از ۹۹ کیلومتر و مدل کمتر از یک سال در نظر گرفته شده است.

ثبت سفارش و واردات خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع است؛ اولویت با خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو (نرخ فوب) بوده و حداکثر ۲۰ هزار یورو باید قیمت داشته باشد. همچنین سقف قیمتی خودروهای بخش عمومی و همچنین خودروهای وارداتی به مناطق آزاد ۴۰ هزار یورو است.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

آیین نامه واردات خودروهای نو

blog1

blog2

blog3

blog4

blog5

به این صفحه امتیاز دهید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی مقالات


آخرین مقالات


تجارت با عربستان
تجارت با عربستان
7 خرداد
پرسودترین کالاها برای صادرات به عمان
پرسودترین کالاها برای صادرات به عمان
5 خرداد
نحوه صادرات کالا به عمان و قوانین تجارت با عمان
نحوه صادرات کالا به عمان و قوانین تجارت با عمان
2 خرداد
واردات شمع خودرو
واردات شمع خودرو
31 اردیبهشت
راهنمای گام به گام انتخاب کالای مناسب برای واردات
راهنمای گام به گام انتخاب کالای مناسب برای واردات
29 اردیبهشت
پر سودترین کالای وارداتی از دبی
پر سودترین کالای وارداتی از دبی
26 اردیبهشت